Prawo

 • Jak cofnąć darowiznę?

  W potocznym rozumieniu darowizna utożsamiana jest ze swoistym aktem łaski ze strony przysparzającego. Jest w tym wiele prawdy, ponieważ na mocy darowizny dochodzi do bezpłatnego przysporzenia obdarowanego kosztem majątku darczyńcy. Co jednak zrobić jeśli darczyńca zechce odwołać darowiznę? - wyjaśnia Marlena Słupińska - Strysik, radczyni prawna.

  20-02-2021 14:40
 • Jak sprzedać nieruchomość, gdy należy do kilku osób?

  Współwłaściciele często nie mogą porozumieć się w ramach sposobu eksploatacji nieruchomości czy wykonywania remontów i jedynym rozwiązaniem pozostaje sprzedaż. Jak do niej doprowadzić podpowiada radczyni prawna Marlena Słupińska-Strysik.

  13-02-2021 13:36
 • Czy w przypadku tego typu kontuzji jak zerwanie ścięgna Achillesa można liczyć na odszkodowanie?

  Zerwanie ścięgna Achillesa to jedna z najbardziej dokuczliwych i trudnych do wyleczenia kontuzji. Osoby, które ucierpiały w ten sposób, często mają problem z powrotem do pełnej aktywności fizycznej. Czy w przypadku tego typu kontuzji można liczyć na odszkodowanie - wyjaśnia radczyni prawna. Marlena Słupińska-Strysik.

  07-02-2021 14:01
 • Jak przygotować się do rozprawy o ograniczenie praw rodzicielskich?

  Na jakie pytania należy się przygotować i jakimi dowodami można się posiłkować, podpowiada Marlena Słupińska-Strysik, radczyni prawna.

  31-01-2021 12:16
 • Różnice między zaliczką a zadatkiem - istotne szczególnie w momencie niewykonania umowy

  Wpłata określonej kwoty stanowiącej część ceny lub wynagrodzenia, nazwanej zadatkiem lub zaliczką, często towarzyszy zawarciu umowy. Przy prawidłowo wykonanej umowie zaliczka i zadatek są zaliczane na poczet całkowitej wartości transakcji, ale istotne różnice pojawiają się w momencie jej niewykonania - wyjaśnia je Marlena Słupińska - Strysik, radczyni prawana.

  26-01-2021 08:25
 • "Mówi się, że kredyt wiąże bardziej niż małżeństwo." Jak podzielić kredyt hipoteczny po rozwodzie

  Żartobliwe powiedzenie, że kredyt wiąże bardziej niż małżeństwo, w życiu okazuje się bardziej prawdziwe, niż mogłoby się wydawać. Jak zatem poradzić sobie z zaciągniętym wspólnie kredytem hipotecznym w związku z toczącą się sprawą o rozwód - radzi radczyni prawna Marlena Słupińska - Strysik.

  23-01-2021 13:29
 • Jak ubrać się do sądu?

  Za niestosowny ubiór sąd może ukarać grzywną lub pozbawieniem wolności. Jak przygotować się do wizyty w sądzie, żeby uniknąć gafy, podpowiada radczyni prawna Marlena Słupińska-Strysik.

  16-01-2021 13:30
 • Jak ogłosić upadłość konsumencką i wyjść ze spirali zadłużenia

  Co zrobić jeśli wpadniemy w spiralę zadłużenia, nie jestesmy w stanie spłacić swoich długów, a odsetki powodują, że sytuacja stale się pogarsza? Na domiar złego od dłuższego czasu mamy problemy z komornikiem i windykatorami. Może warto rozważyć ogłoszenie upadłości konsumenckiej - tym bardziej że od kilku miesięcy przepisy są bardziej liberalne.

  11-01-2021 08:26