W sali koncertowej "Jordanki" w Toruniu wystąpi w pełnym składzie Jazz Band Młynarski - Masecki. Mamy darmowe wejściówki na koncert.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W kolejnym tygodniu (17-19 maja) Mondi organizuje w Toruniu branżowe seminarium "Od włókna do tektury" poświęcone produkcji papieru i tektury falistej.

- Weźmie w nim udział 400 osób z 28 krajów - informuje Marek Motylewski z firmy Mondi.

Trzydniowemu cyklowi prezentacji towarzyszyć będą wydarzenia kulturalno-rozrywkowe.

CZYTAJ TAKŻE:  Podwyżki w Mondi. Zarząd wykluczył z nich niektórych pracowników

Młynarski i Masecki przypomną, jak przed wojną grały orkiestry jazzowe

Jednym z nich jest koncert jazzowy, który odbędzie się we wtorek 17 maja o godz. 20 w sali koncertowej "Jordanki" w Toruniu. Wystąpi Jazz Band Młynarski - Masecki.

- To zespół grający w przedwojennym stylu, na podobieństwo polskich orkiestr jazzowych okresu międzywojennego, a jednocześnie stosujący nowoczesne aranżacje - wyjaśnia Motylewski.

Usłyszymy utwory głównie z przełomu lat 30. i 40. minionego wieku, polskie szlagiery dobrze znane w dawnych czasach, dziś nieco zapomniane.

CZYTAJ TAKŻE:  Pracownicy Mondi charytatywnie biegali i jeździli na rowerze. Pieniądze dostało przedszkole w Chełmnie

Motylewski: Warto na chwilę oderwać się od trosk i posłuchać muzyki

- Muzycy zapatrzeni w stare fotografie i zasłuchani w orkiestry polskie i amerykańskie postanowili stworzyć świat, w którym II wojna światowa nie miała miejsca, a jazzbandy taneczne w Polsce nie przestają istnieć i wciąż grają, czerpiąc ze wszelkich dobrodziejstw nowoczesności - opowiada Motylewski.

- Dziś też mamy wojnę. Warto na chwilę oderwać się od trosk i posłuchać dobrej muzyki, zwłaszcza że zespół wystąpi w pełnym, 17-osobowym składzie, co nie zdarza się często. To prawie pół orkiestry symfonicznej - podkreśla.

CZYTAJ TAKŻE:  Noc Muzeów 2022. W Chełmnie nie będzie spania, będzie zwiedzanie [PROGRAM]

Mondi zaprasza na koncert mieszkańców Chełmna

Do udziału w kulturalnym wydarzeniu Mondi zaprasza mieszkańców Chełmna i Świecia. Informacji, jak zdobyć darmowe wejściówki, szukajcie na Facebooku "Czasu Chełmna" i "Czasu Świecia" .

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zaloguj się